Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.

Príjemné obdobie letných prázdnin, cestovania a dovoleniek už čoskoro vystrieda vyprevádzanie najmenších detí do materských škôl a prváčikov či starších detí do tých väčších základných škôl. Pre niektoré deti aj rodičov to bude po prvý krát, pre iných už bežná rutina, v každom prípade však septembrovému nástupu do škôl a škôlok vždy predchádzajú nákupy potrebnej školskej aj škôlkárskej výbavy, v ktorej nesmú chýbať prezuvky – detské papučky, vrecko na prezuvky, detské tenisky a športové oblečenie (tzv. tepláková móda), školská taška, peračník či detský ruksak, ale aj veľa ďalších dôležitých a potrebných vecí. Tentokrát sa však chceme zamerať najmä na to ako deťom vyberať správne prezuvky do škôl.

papučky

Papučky vhodné pre dieťa do škôlky

Vyberáme vhodné prezuvky a papučky do škôlky či školy

Hneď po príchode do škôlky či školy sa deti musia prezúvať do obuvi, v ktorej strávia väčšinu dňa. Je preto potrebné dobre zvážiť, aké prezuvky deťom vyberieme. Zabudnúť by sme určite mali na rôzne gumené šľapky, ale aj na uzavretú obuv, ktorá nie je dostatočne vzdušná, ako napr. tenisky. Oveľa lepším riešením sú detské papučky alebo sandáliky s pevnou pätou, s tvarovanou stielkou a otvorenou špičkou, sú to ideálne prezuvky najmä pre tých najmenších, teda pre škôlkárov a prváčikov. Pri starších deťoch môže byť už výber obuvi o niečo komplikovanejší, keďže najradšej nosia tenisky, ale klasické korkové šľapky s anatomicky tvarovanou stielkou, tzv. zdravotná obuv, môžu byť dobrým kompromisom.

papučky

Papučky vhodné i do školy

Pre deti sú kvalitné papučky potrebné aj na doma

Kvalitné a certifikované detské papučky sú pre deti potrebné aj pre nosenie v domácom prostredí, kde sa neodporúča chodenie na boso kvôli tvrdým a netlmeným dopadom chodidla na podlahu. Chodenie na boso môže u malých detí viesť až k vývinu plochých nôh, preto je rozhodne najlepšie kúpiť aj domov podobné papučky či topánočky sandálového typu ako do školských a predškolských zariadení.

Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.

 

 

Tagged:

Leave a Reply