Fasáda domu je jednou z najväčších investícií, ktorú musia majitelia urobiť, keď stavajú alebo rekonštruujú svoj dom. O fasádu sa však treba aj pravidelne starať. Ak na to majitelia zabudnú, ľahko sa môže stať, že drahá fasáda je už po pár rokoch špinavá na nepoznanie. A práve vtedy prichádza na rad otázka „ako vyčistiť fasádu domu?“. Našťastie, existuje hneď niekoľko riešení, z ktorých si môžete vybrať tú najvhodnejšiu pre vás.

ako vyčistiť fasádu domu

Nový náter

Väčšinou ako prvé majiteľom napadne, že nechajú svoju fasádu jednoducho znova premaľovať. Výhodou tohto riešenia je azda len to, že si môžete vybrať novú farbu pre vašu fasádu, ktorá sa vám možno bude páčiť viac než tá predošlá. Toto riešenie však má oveľa viac nevýhod. V prvom rade, je finančne najnáročnejšie, pretože cena za nový náter fasády sa pohybuje od 16 eur za meter štvorcový a vyššie. Druhou nevýhodou je aj to, že nový náter je časovo náročný a zväčša ho nestihnete v priebehu jedného dňa. Toto riešenie odporúčame teda iba v tom prípade, že už nie ste spokojný s farbou fasády vášho domu alebo v prípade, že je vaša fasáda aj nejakým spôsobom poškodená (trhliny, praskliny, odlupovanie farby a pod.).

Svojpomocné čistenie fasády

Kým nový náter je najdrahšou možnosťou, ako vyčistiť fasádu
domu, svojpomocné čistenie fasády je druhým extrémom. Ide totižto o tú najlacnejšiu
alternatívu, ktorú si majitelia domov vyberú vtedy, ak chcú na čistení fasády
naozaj ušetriť. Svojpomocné čistenie fasády však máva častokrát úplne opačný
efekt. Totižto, ak majiteľ domu nesprávne zvolí čistiaci prostriedok alebo neodhadne,
akou silou má fasádu vyčistiť, nastáva neodvratné poškodenie fasády, ktoré
oprava si vyžiada ešte oveľa viac financií.

ako vycistit fasadu domu

Profesionálne čistenie fasád – najlepšie riešenie, ako vyčistiť fasádu domu

Ak hľadáte zlatú strednú cestu ako vyčistiť fasádu domov, potom jednoznačne odporúčame čistenie fasád od profesionálnej firmy. Oproti novému náteru vám ušetrí až 70% nákladov, pretože cena za čistenie fasád sa pohybuje už od 3,8 eura za meter štvorcový. Na druhej strane, ak čistenie fasády zveríte do rúk profesionálom, nemusíte sa obávať poškodenia fasády. A ak si zvolíte na čistenie fasády naozaj kvalitnú firmu, potom v cene čistenia dostanete aj ochranný náter, ktorý udrží vašu fasádu čistú aj nasledujúcich 5 rokov.

Leave a Reply