Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.
interiérový dizajn

Interiérový dizajn apartmánového domu v štýle westernového ranča

Interiérový dizajn v štýle westernového ranča je neformálny, útulný a svojim majiteľom poskytuje veľmi príjemnú atmosféru, akú už zrejme žiaden iný štýl interiérového dizajnu nevytvorí. V tomto článku sa bližšie pozrieme na jeden apartmánový dom zariadený presne v tomto štýle, ktorý slúži ako skvelé miesto pre víkendový relax v srdci prírody. Ak teda premýšľate nad tým, ako zariadiť svoju rekreačnú chatku či dokonca túžite mať svoj dom zariadený v tomto útulnom vidieckom štýle, čítajte ďalej a možno práve tu načerpáte svoju inšpiráciu.

V kontakte s prírodou…

Zaujímavosťou tohto apartmánového domu je fakt, že z každej izby vedú dvere priamo do exteriéru. Koniec koncov, čo lepšie vystihuje westernový interiérový dizajn než spojenie s okolitou prírodou? Ak aj nemáte možnosť vytvoriť z každej izby prechod do exteriéru, venujte pozornosť aspoň tomu, aby v nich boli dostatočne veľké okná a aby bol priestor príjemne presvetlený väčšinu dňa.

Z tohto hľadiska je dôležité aj to, na ktorú svetovú stranu je dom orientovaný. Ideálne je orientovať najčastejšie využívané izby na južnú stranu (obývačka, kuchyňa, jedáleň) a izby, ktoré sú využívané prevažne v noci (spálne) je vhodné orientovať na sever. Ak máte k dispozícii aj vonkajšiu terasu, skúste ju orientovať na východ alebo západ, aby ste si tak mohli užiť romantické a očarujúce východy a západy slnka.

Interiérový dizajn predsiene

Veľa ľudí na to síce zabúda, ale pre celkový interiérový dizajn je veľmi dôležité aj zariadenie vstupnej chodby. Veď predsa to je prvé miesto, ktoré vaši hostia uvidia a ktoré vytvorí ten povestný prvý dojem. V tomto prípade je skvelou voľbou chodba ladená do neutrálnych zemitých tónov, veľmi dobrý efekt tvorí aj zaujímavá bridlicová podlaha. A ako obrovské plus – prvé, na čo hosťom padne pohľad sú tri zarámované umelecké diela na stene oproti vchodovým dverám.

interiérový dizajn

Interiérový dizajn predsiene je mimoriadne dôležitý pre vytvorenie dobrého prvého dojmu

O tom, ako vyzerá dom po vstupe do obývacej izby, odtiaľ do kuchyne, jedálenského kútika či do spálne, si môžete prečítať v pokračovaní článku. Zistite ešte viac o tom, ako by mal vyzerať interiérový dizajn v štýle westernového ranča!

Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.

Comments

  1. Pingback: Westernový interiérový dizajn – útulný a ležérny (2. časť)WikiAko.sk

Leave a Reply