Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.

hip hop tanec

Hip hop preslávili najmä títo umelci

Ak porovnáme rôzne druhy tanca má hip hop tanec celkom krátku históriu. Tento typ tanca začal približne v rokoch 60 – 70-tych, ale niektoré pohyby a hudba podobná hip hopu siahajú aj do oveľa skorších rokov.

História hip hopu

Hip hop tanec teda začal, ako som už vyššie spomínala, na konci 60-tych až začiatkom 70-tych rokov a to v uliciach New Yorku. V tom čase sa našli jedinci, ktorí nemali žiadne profesionálne skúsenosti ale zato mali prirodzený rytmus, a priniesli hip hop tanec do ulíc. Začalo to ako tanec pre ľudí a nie pre školy, t. z., že bol bez akýchkoľvek pravidiel. Prvé náznaky hip hop pohybov boli podobné rytmom pohybového štýlu afrického tanca. Na základe hudby sa potom tieto pohyby vyvíjali, dali sa dokopy a vznikol hip hop tanec. Tento tanec je najviac improvizovaný a preto je jedinečný. Vždy majú úspech tí, ktorí do hip hopu prinesú niečo nové. Práve vďaka tej improvizácii sa hovorí, že hip hop musíte mať v krvi. Nikdy sa nedá úplne naučiť.

Ako sa vyvíjal hip hop v 80-tych rokoch

hip hop tanec

Hip hop tanec

Prvé hip hop tance boli trošku chaotické, performatívne a neformálne. Ako postupne dostával hip hop tanec formu a vznikali aj nové názvy a pomenovania pre niektoré opakujúce sa pohyby, viac a viac tanečníkov sa začalo zapájať – chlapcov aj dievčat. Keď končili 80-te a začínali 90-te roky, bol hip hop tanec veľmi populárny. Hip hop hudba sa hrala v tanečných kluboch a hip hop tanec bolo možné vidieť takmer „na každom rohu“.

Hip hop tanec od 21. storočia

hip hop tanec

Pohyby hip hop tanca z ulice

V dnešnej modernej dobe je hip hop tanec takým, ktorý môžeme vidieť aj na javiskách. Kým hip hop zo začiatku býval neformálny a improvizovaný, dnes je hip hop tanec, rovnako ako iné druhy tanca, umenie a stal sa tak populárny, že sa ho učia už aj malé deti v tanečných krúžkoch. Hip hop tanečníci môžu ľahko ovládnuť rockovú či klubovú scénu, očariť publikum tanečných odborníkov alebo aj zaujať celoplošných televíznych divákov.

Obľúbený hip hop

V ostatných desaťročiach sa o tom, že hip hop tanec je populárny a svetový, nemusíme dlho presviedčať. Mnoho slávnych spevákov a celebrít si hip hop tanec zaradilo tiež do svojej choreografie. Vďaka chytľavým rytmom a niektorým základným, v celku jednoduchým krokom upútava pozornosť modernej mladej verejnosti na celom svete.

 

Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.

Leave a Reply