Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.

DovolenkaDovolenka je príležitosť dobre si oddýchnuť od každodenného, bežného života a tiež príležitosť na nové zážitky s rodinou či priateľmi. Dovolenka je čas, na ktorý sa hlavne pracujúci ľudia tešia celý rok. U školopovinných sú to samozrejme prázdniny, letné alebo hociktoré iné.

Dovolenku by si mal každý užiť a nie sa počas nej stresovať. Stres na dovolenke môže vzniknúť veľmi jednoducho, napríklad tak, že si doma zabudnete nejakú dôležitú vec. Preto je dobre, ak sa zbalíte v kľude a s časom.

Začíname s balením

Pri balení kufra by ste mali myslieť v prvom rade na destináciu, ktorú sa chystáte navštíviť. Väčšina letných dovolenkárov cestuje k moru, takže sa očakáva teplo a slnečno. Do kufra balíme plavky, tričká, tielka, krátke nohavice, sukne… Môže sa stať, že počasie nebude priaznivé každý deň, takže do kufra balíme aj niečo s dlhým rukávom.

Netreba zabudnúť na adekvátnu obuv. Na pláž sa najviac hodia šľapky alebo žabky, na vychádzky do mesta alebo prezeranie pamiatok skôr sandále, tenisky, balerínky. Nezabudnite na uteráky a kozmetiku.

Samozrejme treba myslieť na ochranu pred škodlivými slnečnými lúčmi. Do kufra balíme opaľovacie krémy, slnečné okuliare, klobúčik alebo inú pokrývku hlavy. Určite netrávte celý deň na slnku. Hľadajte tienisté miesta a pite veľa vody. Dovolenka s úpalom totiž nie je nič moc.

Dokumenty, peniaze, ubytovanie

DovolenkaPred cestovaním si určite zistite aký druh dokumentácie budete potrebovať. Na návštevu niektorých krajín si vystačíte s občianskym preukazom, inde budete potrebovať cestovný pas alebo dokonca víza.

Zistiť by ste si to mali dostatočne včas, aby ste si prípadne chýbajúce dokumenty stihli vybaviť. Hoci necestujete preto aby ste sa zranili, stať sa to môže, a preto by ste mali mať aj patričný formulár zo zdravotnej poisťovne. Pre istotu si vezmite aj základné lieky a repelenty ako prevenciu.

Pokiaľ sa chystáte cestovať s cestovnou kanceláriou, hotel „bookujete“ spolu s dovolenkou. Ak idete na vlastnú päsť, hotel treba zajednať dostatočne včas, pretože mnoho z nich býva v lete plno obsadených. Nezabudnite si zistiť, akou menou sa v danej krajine platí, a peniaze si zamieňajte tiež s časovou rezervou, pretože na niektoré druhy mien sa zháňajú ťažšie alebo si ich treba objednať a počkať. Šťastnú cestu!

Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.
Tagged:

Leave a Reply