Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.

Ak chcete oživiť váš interiér, najjednoduchší spôsob ako to urobiť, je nanovo ho vymaľovať. Nie všetci však majú maľovanie v malíčku, a preto sa nájdu aj takí, ktorí ho pokladajú za nočnú moru. A to nočnú moru v podobe dlážky a nábytku postriekaných farbou a s tým súvisiace upratovanie, či nekonečné nanášanie náterov, v snahe zakryť všetky nedostatky, ktoré pri maľovaní môžu vzniknúť. V tomto článku si preto povieme pár tipov na to, ako vymaľovať steny vášho interiéru tak, aby vyzerali výborne.

maľovanie

Maľovanie začína úpravou povrchu

Maľovanie stien nie je nič náročné a nepotrebujete k tomu žiadny špeciálny kurz. Ak budete nasledovať kroky, ktoré uvádzam nižšie, uvidíte, že maľovanie je jednoduché a niet sa čoho obávať.

Začíname úpravou povrchu

Ako prvá je na rade úprava povrchu, ktorý sa chystáte maľovať, teda úprava stien. Aby ste totiž mohli začať s nanášaním farby, steny musíte zbaviť všetkých nečistôt (prachu a pod.). Pomôže vám pri tom klasická špachtľa. Ďalej je potrebné vyplniť všetky dierky a praskliny, ktoré sa na stene môžu vyskytovať. Ani tá najdrahšia farba totiž za vás tieto nedostatky nezakryje. Toto je asi tá najpracnejšia a najmenej zábavná vec, ktorú maľovanie obnáša.

Maľovanie začína podkladovým náterom

maľovanie

Potom nanášame podkladový náter

Druhým, tiež veľmi dôležitým krokom je nanesenie podkladovej farby. Tento krok treba vykonať najmä v prípade, že sa chystáte maľovať sadrokartónové dosky alebo chcete premaľovať farbu tmavých odtieňov. Na podkladovú farbu potom stačí naniesť už len jednu vrstvu náteru, teda vrstvu farby, ktorou sa chystáte interiér vymaľovať. Podkladový náter sa nanáša tiež preto, že zlepšuje priľnavosť vrchnej farby a tým pádom znižuje jej olupovanie.

Tip: Do podkladovej farby primiešajte malé množstvo hlavnej farby. Zvýšite tak schopnosť vrchného náteru zakryť ten podkladový.

Po nanesení podkladového náteru ešte maľovanie zďaleka nie je dokončené. Druhú časť tohto článku si môžete prečítať tu.

Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.
Tagged:

Comments

  1. Pingback: Niekoľko tipov na to, ako zvládnuť maľovanie hravoWikiAko.sk

Leave a Reply