Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.
maľovanie

Plátno má oproti fólii mnoho výhod

Maľovanie interiéru sme začali rozoberať v prvej časti tohto článku. Spomenuli sme ako pripraviť povrch a tiež, že pred nanesením hlavnej farby, je dobré naniesť najprv podkladovú. Teraz si povieme o ďalších veciach, ktoré vám maľovanie uľahčia.

Plátno vs. fólia

Pri maľovaní väčšina ľudí na zakrytie nábytku a dlážky používa fóliu. Lepším riešením je ale použitie plátna a to hneď z niekoľkých dôvodov. Plátno na rozdiel od fólie je oveľa trvanlivejšie a len tak ľahko ho neroztrhnete. Keď ho položíte, ostane tak ako ste ho umiestnili a žiaden vietor, ktorý vznikne aj pri pohybovaní vám ho nebude nadvihovať. Ďalšou výhodou je, že plátno kvapky farby vsaje a teda nevzniká riziko, že sa pošmyknete. No a ako posledný príklad by som uviedla to, že fóliu po použití musíte vyhodiť, no plátno stačí vyprať a môžete ho použiť znova a znova.

Pomôcky a triky, ktoré vám uľahčia maľovanie

maľovanie

…a maľovanie môže pokračovať ďalší deň

Ďalšou radou, ako si maľovanie uľahčiť, je zabezpečenie si teleskopickej rúčky. Zabudnite na rebríky, z ktorých sa môžete pri naťahovaní ľahko zošmyknúť. Ak si na valček pripevníte teleskopickú rúčku, bez problémov dosiahnete všetky miesta, ktoré potrebujete.

Aby ste pri namáčaní valčeka farbou nezastriekali všetko naokolo, zabezpečte si aj plastovú alebo kovovú mriežku s úchytkami. Tú zakvačíte na vedro s farbou a po namočení valčeka, pritlačením a rolovaním po mriežke odstránite prebytočnú farbu.

Ak maľovanie nestihnete dokončiť počas jedného dňa, musíte nejako ošetriť valčeky a štetce, aby vám na nich nezaschla farba. Ak chcete maľovanie dokončiť nasledujúci deň, nie je potrebné, aby ste štetce a valčeky umývali. Stačí ak ich obalíte potravinárskou fóliou tak, aby pod fóliou neostal žiaden vzduch. Zabalené náčinie potom umiestnite do chladničky. Divné ale účinné. Farba vám nezaschne a po rozbalení na druhý deň môžete pokračovať. Náčinie ale treba rozbaliť aspoň 30 min pred opätovným začatím maľovania. Takto zabalené štetce a valčeky môžete v chladničke uskladňovať aj niekoľko dní.

Ako vidíte, maľovanie nie je nič zložité, stačí keď si všetko poriadne pripravíte.

Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.
Tagged:

Comments

  1. Pingback: Maľovanie hravo a bez dlhého upratovaniaWikiAko.sk

Leave a Reply