Zvažujete, že v blízkej dobe dáte svoju nehnuteľnosť do predaja? Momentálne sa trhu s nehnuteľnosťami darí až nadpriemerne, avšak o to väčšia je aj konkurencia. Ak chcete, aby sa vaša nehnuteľnosť predala za čo najvyššiu cenu a ideálne aj v čo najkratšom čase, potom je dobré pripraviť sa na predaj dostatočne vopred a vyšperkovať vašu nehnuteľnosť do posledných detailov, aby na realitných portáloch doslova zažiarila. Dnes sa preto pozrieme na tie najefektívnejšie tipy, ako môžete zvýšiť hodnotu svojej nehnuteľnosti pri predaji. Pozrieme sa napríklad na umývanie fasády, skrášlenie záhrady či správne osvetlenie.

umývanie fasády

Umývanie fasády výrazne zlepší prvý dojem z nehnuteľnosti

Možno sa vám to bude zdať ako klišé, no pri predaji nehnuteľnosti je prvý dojem naozaj kľúčový. Ak predávate rodinný dom, prvé, čo potenciálny kupca uvidí, bude vaša fasádna omietka. Ako prvý krok teda svoju fasádu dôkladne skontrolujte, na každej fasáde sa totižto zub času podpíše inak. Niektoré fasády domov budú potrebovať opraviť menšie praskliny a trhliny, na iných fasádach bude treba odstrániť plesne a riasy, ďalšie zasa bude treba „iba“ poriadne vyčistiť a vrátiť im pôvodnú farbu. Jedno je však isté – ak nechcete investovať väčšie finančné prostriedky do nového fasádneho náteru, potom využite službu s názvom umývanie fasád. Cena za čistenie fasády domu sa pohybuje už od 3,8 eura za meter štvorcový, čo sa určite oplatí, ak chcete svoju nehnuteľnosť predať za čo najvyššiu cenu.

Čistá a udržiavaná záhrada je nevyhnutnosťou

Umývanie fasády však nie je jediná vec, ktorou môžete
zlepšiť prvý dojem z vašej nehnuteľnosti. Rovnako dôležitý je aj vzhľad
vašej záhrady. Ak si totižto niekto kupuje dom, s najvyššou pravdepodobnosťou
je to práve kvôli záhrade, ktorá mu v bytovke chýba. Dajte si teda
záležať, aby vaša záhrada vyzerala upravene – odstráňte burinu, odumreté rastliny,
dbajte o svoj trávnik – to všetko vám pomôže navýšiť cenu nehnuteľnosti.

umyvanie fasady

Vyšperkujte to vďaka exteriérovému osvetleniu

Malý tip na záver: Častokrát sa stáva, že kupca má čas prísť na obhliadku až po zotmení. V takom prípade ustúpi čistá fasádna omietka aj nádherne upravená záhrada do úzadia. Dôležité bude to, či máte svoj exteriér príjemne osvetlený. Vhodne zvolené osvetlenie vám môže pomôcť vytvoriť moderný a elegantný vzhľad vášho exteriéru.

Leave a Reply