Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.

Konečne ste sa rozhodli pre kúpu vášho prvého bytu, cítite sa dospelí a zodpovední? Skončili vám časy študentské, čas bielej tabule, nástenky či mini chladničky vedľa postele? Častokrát sa pri prvom bývaní ľudia nevedia rozhodnúť pre jednotný štýl a dekorácie do bytu. Poradím vám, ako si vyzdobiť vaše prvé bývanie.

dekorácie do bytu

Dekorácie do bytu v podobe elegantných svietnikov

Dekorácie do bytu môžu byť aj praktické

Dekorácie do bytu hľadajte vo forme užitočných doplnkov skôr než nepraktických predmetov, na ktorých sa bude len usádzať prach. Môžu to byť dekorácie do bytu vo forme ozdobných vankúšov, deky, ovocné misy, svietniky, lampy, vázy, rôzne košíky a boxy, a pod. Pamätajte, že aj doplnok ako textilné závesy môžu byť dekoračné a vždy budú pôsobiť luxusnejšie ako plastové žalúzie. Kvalitné závesy sú praktickými dekoráciami, ktoré okamžite zmenia študentský byt na útulný domov. Ďalšie vhodné dekorácie do bytu sú: obrazy na stenách, rôzne zaujímavé (farbou alebo tvarom či materiálom) lampy alebo iné svietidlá, atď. Ak máte drevenú podlahu, obohaťte ju o malé unikátne koberčeky alebo behúne.

dekorácie do bytu

Dôležitý je súlad farieb

Farby

Je dôležité všetko v interiéri spolu farebne zladiť. Od farieb na stenách (príp. tapiet) cez typ nábytku až po doplnky a dekorácie do bytu – všetko by malo byť v jednom súlade. Dokonalé farby na stenách dokážu okamžite zmeniť celú miestnosť. Nebojte sa použiť iné ako biele. Odporúčam použiť neutrálne farby na väčšie plochy a oživiť to farebnými alebo kontrastnými doplnkami a dekoráciami pre šmrnc.

dekorácie do bytu

Staré ako nové

Zopár tipov na záver

Ak je váš prvý príbytok malometrážny byt, riaďte sa heslom „menej je viac“. Minimalizmus nielenže opticky zväčší priestory, dodá im tiež však eleganciu a štýl. Ak si nemôžete dovoliť nakúpiť nový nábytok, resp. nábytok vašich snov, existuje niekoľko možností ako môžete mať všetko čo potrebujete a vkusne zariadené. Skúste napríklad bazáry, kde kúpite nábytok alebo praktické dekorácie do bytu omnoho lacnejšie. Stačí pár šikovných rúk na zreštaurovanie a jednoduché DIY a môžete mať doma naozaj štýlový retro nábytok.

Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.

Leave a Reply