Maxi dámske košele sú už niekoľko sezón v kurze a práve teraz, počas leta, je ideálny čas na to, aby ste ich vytiahli zo svojej skrine a trocha ich „prevetrali“. Tento kúsok oblečenia je nesmierne pohodlný a príjemný na nosenie aj počas tých najväčších horúčav, či už sa chystáte do práce alebo na romantickú večernú prechádzku po pláži. Avšak aj pre ich nosenie platia určite pravidlá, ktoré by ste mali dodržať, ak chcete v maxi košeliach vyzerať stále sexy, žensky a nežne. Aké to sú?

Nenakupujte v pánskom šatníku

V prvom rade určite neodporúčame „nakúpiť“ si maxi dámske košele v šatníku svojho partnera. Aj keď určite budú spĺňať všetky aspekty pohodlnosti (teda budú vám dostatočne veľké a ako bonus dostanete aj príjemnú vôňu vášho partnera, ktorú môžete mať pri sebe celý deň) a nayvše na ne nebudete musieť minúť ani euro, riskujete, že na vás nebudú pôsobiť príliš žensky. Dôvodom je práve strih, ktorý je odlišný pri klasických pánskych košeliach a pri maxi košeliach, ktoré sú určené výhradne pre ženy a to najmä v oblasti ramien.

dámske košele

Dámske maxi-košele a pánske košele nie sú rovnaké. Vyhnite sa noseniu tej partnerovej.

Maxi dámske košele pre každý typ postavy…

Ak už sa teda rozhodene pre kúpu svojej vlastnej maxi košele navštíviť obchod na to určený, stále je tu zopár módnych trendov, ktoré by ste pri jej nosení mali dodržať. Pre ženy, ktoré majú oblejšie tvary sa odporúča, aby maxi dámske košele nosili voľne spustené (napr. na legíny alebo užšie nohavice). Naopak, pri útlejších ženách lepšie vyzerá, keď si košele zapravia napr. do šortiek alebo sukne. Takisto pozor na previazania opaskom – to by totiž mohlo upútať pozornosť na problematické partie, ktoré chcú niektoré ženy skôr zahaliť.

dámska košela, košela

Dámsku košele v práci vídame čoraz častejšie. Avšak aj pri tomto štýle je potrebné riadiť sa pravidlami.

 

…a pre každú príležitosť

Ako sme už spomínali v úvode, dámske košele v maxi strihoch sú vhodné takmer na každú príležitosť – do práce sa hodia k úzkym nohaviaciam a topánkam na opätkoch, ale využijete ich aj na pláži ako ľahký prehoz cez plavky, či na diskotéke ku krátkym sexy šortkám. Výber je len na vás!

Dámske maxi košele sa dajú kombinovať na rôzne spôsoby a na každú príležitosť inak.

 

Leave a Reply