Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.

Denne sa stretávame s problémom výskytu plesní v novostavbách domov či bytov po nasťahovaní obyvateľov, ktoré sú spravidla spôsobené vysokou vlhkosťou vzduchu, ako aj malými možnosťami pravidelného vetrania. Kedysi s tým problém nebol, keďže domy boli v minulosti prevetrávané netesnosťami v konštrukcii alebo v okenných systémoch. V súčasnosti sa ale pri snahe ušetriť spotrebu energií budovy výrazne zatepľujú a zatesňujú, pričom sa zabúda na problematiku vetrania takéhoto priestoru. Vetrať pravidelne oknami je nanajvýš neefektívne, keďže ceny energií na vykurovanie sú vysoké a okrem toho by ste museli vetrať v pravidelných intervaloch, aby ste zabezpečili dostačujúcu kvalitu vzduchu. Vetracie systémy za vás vyriešia problém s odvetrávaním a to naozaj spoľahlivo.

vetrací systém

Vetrací systém v rodinnom dome

Vetracie systémy pre vaše zdravie

Vlhkosť a plesne v interiéri vedia narobiť veľkú škodu v podobe odpadávajúcej omietky, ale čo je horšie, podpíše sa najmä na vašom zdravotnom stave. Zabezpečte si dobrú kvalitu vzduchu vo vašom dome vďaka riadenému vetraniu s rekuperáciou. Vetracie systémy majú veľkú výhodu v podobe výraznej úspore energií na vykurovanie aj chladenie, vďaka čomu majú využitie najmä v nízkoenergetických a pasívnych domoch. Straty klasickým vetraním pomocou okien sa pohybujú na úrovni 30-40 percent nákladov na vykurovanie (pri pravidelnom vetraní), pričom uvedené straty zaplatíte zbytočne. Vetracie systémy sú spoľahlivé, efektívne a zabezpečia vám zdravý vzduch a to úplne bez námahy.

vetrací systém

Prečo je vetranie tak dôležité v našich domovoch?

Vetracie systémy – okná sa môžu otvárať!

Pokiaľ práve riešite rekonštrukciu bytu, namiesto zbytočností by ste mali zainvestovať do skutočne potrebných vecí, ktoré budú mať pre vás okrem iného aj zdravotné benefity. Vetracie systémy majú riadené vetranie nezávislé od počasia a zabezpečí optimálnu klímu, pretože vďaka filtrom je vzduch svieži a čistý. Pri riadenom vetraní vznikla fáma, že v takýchto domoch sa nesmú alebo nedajú otvoriť okná, no je to veľký omyl! Môžete ich otvoriť kedykoľvek to uznáte za vhodné, vy to však robiť nemusíte, pretože vetrací systém v dome pre vás zabezpečí vždy dostatok čerstvého vzduchu.

Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.

Leave a Reply