WikiAko je encyklopédia pre všetkých. Naša Wiki sa snaží odpovedať na všetky otázky, pri položení ktorých začínate slovkom Ako. WikiAko sa snažíme vytvárať encyklopedickým štýlom. Ten si vyžaduje nestrannosť a serióznosť. Avšak aj odborný text musí byť napísaný tak, aby mu porozumel každý. A práve toto je snahou našich stránok. V článkoch by sa mali nachádzať odborné výrazy, pritom je potrebné ich vysvetliť (prelinkovaním, uvedením zrozumiteľného výrazu v zátvorke a pod.).

WikiAko je otvorená. Do WikiAko môže prispieť každý. Wiki článok môže upravovať a pridávať každý. Úpravy prebiehajú pomocou komentárov pod každým článkom a pre vytvorenie nového článku na tému, ktorá nie je ešte spracovaná je potrebné sa s nami skontaktovať. Texty a obrázky vo WikiAko však nesmú porušovať autorské práva. Rovnako si aj vyhradzujeme právo na kontrolu článkov pred ich publikáciou a možnosť odmietnuť článok publikovať.

WikiAko je nestranná. Na WikiAko sa snažíme publikovať a vytvárať neutrálne články, ktoré sa nesnažia vytvárať názor. Našou snahou je poskytnúť dostatok informácií, na základe ktorých si každý môže vytvoriť svoj názor.Na zlepšenie dôveryhodnosti je preto dobré články dopĺňať aj o zdroje odkiaľ ste informácie čerpali.

WikiAko sa stále mení. WikiAko sa stále mení a rozvíja. Články vytvárajú samotní autori a sú dopĺňané za pomoci návštevníkov pomocou komentárov. Na WikiAko dohliadajú okrem autorov článkov aj náš tím adminov.

WikiAko nie je primárne určená na reklamu. Pokiaľ však v texte pre jeho väčšiu dôveryhodnosť využijete linku na komerčnú podstránku, musí sa jednať o kvalitný a relevantný obsah. Nie o nesúvisiacu reklamu.

Uvádzaj použité zdroje. Len tak bude Wiki dôveryhodná a vyhneš sa porušovaniu autorských práv.

Neporušuj autorské práva. Našou snahou je byť relevantným zdrojom informácií a nie zbierkou ukradnutých dát. Preto to prosím rešpektuj  a rozvíjaj WikiAko ako kvalitný zdroj informácií, kde nájdeš odpoveď na všetky tvoje otázky Ako?