Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.

Prvý pár kvalitnej obuvi, do ktorého muž investuje, je akýmsi míľnikom jeho osobného života. Človek si dopraje luxus, ktorý je vyjadrený v dokonalom spracovaní topánky, v bezchybnej kvalite kože. V jeho topánkach sa často skrýva aj príbeh a tradícia obuvníckej firmy, pre ktorú sa rozhodol. Kvalitné kožené topánky nie sú vôbec lacné a sú pomerne značnou investíciou. Topánky však vďaka rekonštrukčným vlastnostiam a možnostiam kožených obuvníckych materiálov poslúžia mnoho rokov.

kožené topánky

Starostlivosť si zaslúžia vsetky kožené topánky

Koža potrebuje svoju výživu

Podobne ako naša koža potrebuje každodennú starostlivosť, aj koža topánok potrebuje svoju výživu aplikáciou externých impregnačných prípravkov. Ak sa nebudeme o kožu pravidelne starať, začne sa vysušovať, lámať a praskať. To mimochodom platí aj pre ostatné kožené výrobky akými sú tašky a kožené opasky. Vaše topánky sú však namáhané najviac, a preto je potrebné venovať im starostlivosť. Pre mnohých podnikateľov je cestovanie za zákazníkmi každodennou samozrejmosťou bez ohľadu na charakter počasia. Ich kožená kvalitná obuv tak dostáva poriadne zabrať.

Výživové doplnky pre kožené topánky

Koža ako prírodný materiál sa vyživuje špeciálnymi kondicionérmi, krémami a voskmi. Zvláštne prípravky sa predávajú aj na kožené podrážky topánok. Budeme potrebovať tiež bavlnenú handričku, kefu na topánky, kefky na aplikácie krému. Pri drahej koženej obuvi sa neodporúčajú používať prípravky dostupné vo väčšine obchodov s bežnou obuvou. Poraďte sa u výrobcu alebo v predajni, kde ste si topánky kúpili, ako postupovať pri impregnácii vašej obuvi.

kožené topánky

Aby vyzerali ako nové čo najdlhšie

Cédrové napínače na kožené topánky

Topánky sa najlepšie čistia v pokoji cez víkend. Musia byť dokonale suché, vrátane podrážok, odpočinuté na napínačoch niekde hoci aj v dobre odvetranom botníku. Väčšie nečistoty odstránime poriadnou kefou. Topánky niekoľkokrát prekartáčujeme, aby na nich nezostal žiadny prach. Následne handričkou silnejšie dočistite topánku. Na handričku priľne zvyšok vosku z minulého leštenia. Môžeme aplikovať renovačný prípravok a za jeho pomoci odstrániť z topánky starý krém a vosk. Netreba to ale robiť často, pretože práve vrstvenie krémov a voskov dodáva koženej topánke na zaujímavosti a vytvára patinu.

Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.

Leave a Reply