Výber topánok je neoddeliteľnou súčasťou života. Či už máte radšej elegantné lodičky alebo preferujete športový štýl, vždy treba kúpu nových topánok poriadne zvážiť. Veď naše nohy nás nesú celý život, preto si zaslúžia adekvátnu starostlivosť.

damske-mokasiny-banner

Elegantné topánky

Základné zásady pri nákupe topánok

Väčšina ľudí si myslí, že poznajú veľkosť svojich nôh. Nie je to však úplne pravda. Predtým ako si obuv kúpite, nechajte si ju zmerať odborníkom. Nič vás to nestojí a vy si ušetríte starosti so skúšaním rôznych veľkostí. Možno vás to prekvapí, ale dámske chodidlá majú oveľa viac tvarov, ako by ste čakali. Rozdiely môžu byť aj u jedného človeka, preto je dobré, ak si vždy skúšate topánky na obidvoch chodidlách. Dobrou radou je vyberať si topánky o pol čísla väčšie, než je vaša veľkosť. Tým sa znemožní jej možná deformácia. Určite nezabúdajte rozlišovať obuv podľa spôsobu použitia.

Topánky majú radi vložky

Veľa ľudí po tom, ako si kúpia topánky nemyslia na to, že vložky do topánok pomáhajú vyriešiť mnohé problémy . Zabúdať na ne by nemali najmä tí, ktorí majú ploché nohy, nadmerne sa potia, majú problém s pálením nôh či často mávajú nohy studené. Takéto vložky si je možné zakúpiť napríklad v lekárni alebo v obchode s obuvou. Zabezpečia vám to, že sa vám noha v topánkach nebude kĺzať, môžete ich použiť ale i v obuvi s vysokým podpätkom.

damske-lodicky-banner

Vložky do topánok môžete používať aj v lodičkách

Ako správne topánky ošetrovať

Nie len naše nohy, ale aj to čo si na ne obujete si zaslúži správnu starostlivosť.  Je dobré, ak obuv často striedate najmä pri daždivom počasí. Určite máte doma starý napinák. Začnite ho používať a hneď po vyzutí obuvi ju napnite na napináky správnej veľkosti. Užitočné sú taktiež obúvacie lyžice, vďaka ktorým pri obúvaní topánky neničíte. Dávajte si pozor aj pri vyzúvaní sa. Nikdy sa nevyzúvajte tak, že si pomáhate obutou topánkou. Radšej strávte viacej času tým, že si topánky poriadne vyšnurujete.

Základné druhy topánok

Spoločenská obuv

Vychádzková obuv

Športová obuv

Rekreačná obuv

Domáca obuv

Detská obuv

Tagged:

Leave a Reply