Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.

To, ako sa treba starať o clip in vlasy, by malo byť kritériom číslo jedna pri výbere správneho typu vlasov. O každé clip in vlasy sa treba starať inak. Okrem odporúčaní od výrobcu však existuje zopár všeobecne platných pravidiel, ktoré zabezpečia, aby vám vlasy vydržali čo najdlhšie.

Vlasy treba česať, česať a česať

clip in vlasy

Špeciálny hrebeň/kefa na clip in vlasy

Clip in vlasy rovnako ako aj vaše prirodzené, potrebujú časté česanie. Česať ich môžete aj pripnuté na hlave, treba však dať pozor na ich uchytenia. Clip in vlasy však najlepšie prečešete ak ich nebudete mať na hlave. Dôležitý je správny typ hrebeňa alebo kefy. Vhodné sú najmä jemné kefy, ktoré dokonale rozmotajú každý uzlík. Pri rozčesávaní začnite zospodu, rovnako ako by ste začali s vašimi prirodzenými vlasmi. Kľúčom je trpezlivosť. Pri česaní tiež dajte pozor, aby ste príliš kefou nešklbali a tak neporušili uchytenia jednotlivých vlasov, či už v obruči, slučke alebo klipe.

Umývajte opatrne

clip in vlasy

Pre kvalitný vzhľad je potrebná kvalitná starostlivosť

Clip in vlasy sa pravdepodobne nezašpinia a nezamastia tak často ako vaše prirodzené vlasy, to však neznamená, že ich stačí umývať raz za mesiac. Umývanie je pre clip in vlasy tým najpodstatnejším, čo môžete urobiť pre zachovanie dobrej kvality po dlhé mesiace. Pre začatím umývania rozmotajte všetky chuchvalce a vlasy prečešte. Na umývanie vyberte dobrý šampón a dajte si načas. Dbajte na to, aby sa vám vlasy nezamotali, prípade ich ešte počas umývania prečešte riedkym hrebeňom.

Kondicionér

Dobrý výživa je tretím dôležitým krokom vo vašej dennej rutine starostlivosti o vlasy. Predĺženia môžu na rôzne typy kondicionérov reagovať rozdielne, rovnako ako prirodzené vlasy. Najlepšie kondicionéry na clip in vlasy sú tie, ktoré na vlasy môžete nasprejovať a sú nezmývateľné. Takto predídete opätovnému zauzleniu vlasov, ak by bol kondicionér zmývateľný a vlasy by bolo treba znovu prepláchnuť. Použite len jeden alebo dva produkty na clip in vlasy. Ak použijete viac produktov, vlasy by mohli vyzerať splihnuto a pravdepodobne sa zašpinia rýchlejšie.

Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.

Leave a Reply