Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.

Kúpa sedacej súpravy je trochu ako manželstvo – vaše prvé stretnutie, zamilujete sa, začnete spolu bývať a po rokoch spolu ste stále spokojní a šťastní. Ale v skutočnosti je to len málokedy také jednoduché. Aby to bol naozaj dlhý a spokojný vzťah, potrebujete si svoju sedačku vybrať múdro, vedieť o nej všetko a mať istotu, že je pre vás ta pravá, pretože ak si náhodou neporozumiete, ktovie kde to skončí? Výmena sedačky je vyčerpávajúca, nehovoriac o peniazoch. Takže skôr než si domov prinesiete sedačku, ktorá lahodí vášmu srdcu, musíte si byť istí, že spĺňa všetky vaše požiadavky. Tá správna sedacia súprava vám bude slúžiť dlhé roky k vašej spokojnosti.

sedacia súprava

Sedacia súprava – vhodná do veľkej haly, na terasu i do obývačky

Sedacia súprava – aké parametre si pri kúpe treba všímať?

Tvar

Na trhu je veľké množstvo rôznych tvarov sedačiek. Ktorá je tá pravá pre vás? Treba brať ohľad na veľkosť a tvar izby v ktorej bude. V malom priestore je dobré zvoliť sedaciu súpravu na nôžkach – dodá to ilúziu väčšieho priestoru. Vo veľkých izbách môžete viac experimentovať, no dbajte na to, aby dobre zapadla do priestoru a k nábytku.

sedacia súprava

Tvar a farba sedacej súpravy sú dôležitými kritériami

Veľkosť

Ak iba nahrádzate starú sedaciu súpravu za novú, máte to ľahké – jednoducho ju iba premerajte a podľa toho kupujte novú sedačku. Horšie je, ak máte premiéru a vy neviete ako na to. Predstavte si miestnosť, v ktorej má byť umiestnená, najlepšie bude keď ju pomeriate a spravíte si reálny náčrt izby so sedačkou. Podľa toho budete vedieť aká veľká by sedacia súprava mala byť. Nemala by sa v interiéri ani príliš strácať, no určite by nemala ani zaplniť tri štvrtiny izby. Nechajte okolo nej dostatočne veľa miesta na prechádzanie a počítajte s tým, že v miestnosti okrem sedačky budete mať aj iný nábytok, ktorý tiež potrebuje svoje miesto.

Materiál a pohodlnosť

Látka či koža? Je to v podstate na vás! Koža je odolná, ľahko sa čistí, vyzerá luxusne, no potrebuje starostlivosť. Látka je v lete chladnejšia, v zime zohreje, no ľahko sa zašpiní – ideálne sú zvliekacie poťahy, ktoré ľahko operiete. Mať peknú sedaciu súpravu, ale nie je všetko. Najdôležitejšie je pohodlie! Každý má iné nároky a preto si ju osobne vyskúšajte. Budete na nej sedieť denne počas najbližších pár rokov, tak nech ste maximálne spokojní.

sedacie súpravy

Pre vaše maximálne pohodlie

Cena

Sedacia súprava nie je lacná záležitosť – hlavne tá kvalitnejšia určite nie. Nekupujte silou mocou iba tú najlacnejšiu. Dnes sa už dá vo výpredajoch kúpiť aj vysoko kvalitná sedacia súprava za slušnú cenu, ktorá vás nezruinuje. Zase treba myslieť na to, že vám bude slúžiť niekoľko rokov a nie jednu sezónu. Viac o sedačkách u slovenského výrobcu DREVONA.

Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.

Leave a Reply